Понад 150 тонн вживаних речей для малозабезпечених зібрали упродовж 2018 року на АЗК мережі ОККО. Це найкращий результат за всі шість років існування проекту. Його допомогою скористалося вже понад 30 тисяч людей в Україні.
Для збору речей мережа ОККО встановила спеціальні контейнери, де кожен з клієнтів, заїжджаючи на заправку, може принагідно залишити вживаний одяг, взуття, постіль, які ще можуть згодитися іншим. Такі контейнери нині є на 18 АЗК компанії (повний перелік та адреси – тут) у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Вінниці. У 2019 році планується встановити ще 6 контейнерів, з них два перші запрацюють уже в січні у Маріуполі. Партнери ОККО із громадських волонтерських організацій забирають зібрані речі, сортують їх і безкоштовно розподіляють поміж тими, хто цього потребує.
Отримувачами такої допомоги є насамперед мешканці інтернатів та геріатричних закладів, пацієнти хоспісів, малозабезпечені, вимушені переселенці та інші. Завдяки чуйності та підтримці з боку українців їм легше долати скрутні життєві обставини та відчувати, що бізнес та пересічні громадяни не залишили їх напризволяще. Навесні 2018 року саме у номінації «Зменшення нерівності» проект ОККО зі збору вживаних речей став переможцем ІХ Національного конкурсу бізнес-кейсів із корпоративної соціальної відповідальності «Бізнес, що змінює країну».
За словами менеджера зі сталого розвитку мережі АЗК ОККО Анни Тиховської, дієвість та результативність цього проекту зумовлена тим, що в ньому органічно поєднано зусилля відповідального бізнесу, небайдужих громадян та волонтерських об’єднань. Зокрема, партнерами «ОККО» у 2018 році були такі благодійні фонди й громадські організації: «Україна без меж» та «Карітас» (обидва – Київ), «Емаус-Оселя» (Львів), «Добрий самарянин» (Одеса), «Допомагаємо» (Дніпро), «Карітас Україна» (Харків), Український волонтерський рух (Вінниця). Більшість із них взаємодіє з компанією уже упродовж кількох років і налаштована на подальшу тривалу співпрацю.
"Контейнери на заправках ОККО – це два в одному: і підтримка соціально незахищених людей і нове життя старих речей, – каже Ольга Воробйова, координатор проекту від фонду «Україна без меж». – Наприклад, сукня, з якої виросла ваша донька, ще стане у нагоді дитині з малозабезпеченої родини. А ваші немодні джинси хтось інший ще зможе носити навіть кілька років. Водночас це шанс зробити нашу планету чистішою. Бо ми не розкидаємося речами, а вчимося споживати їх розумно».