Мережа АЗК ОККО стала одним із партнерів міжнародного форуму Fuel for Ukraine, який відбувся 28-29 червня у столиці Польщі Варшаві. В центрі його уваги були заходи, необхідні для наповнення й розвитку українського ринку пального в умовах повномасштабної агресії з боку Росії. Участь у форумі взяло понад 230 делегатів, які представляли 100 комерційних організацій із 15 держав.
Перший віце-президент компанії ОККО Василь Даниляк у своєму виступі розповів, як компанія адаптувалася до роботи в нинішніх екстремальних умовах. За його словами, станом на 24 лютого у компанії був досить значний запас нафтопродуктів та обігових коштів, що допомогло витримати перший удар та здійснити екстрені закупівлі нових партій пального. Складність була в тому, що до війни переважну кількість пального ОККО завозила з Білорусі й Литви. Після 24 лютого ці шляхи були відрізані і компанії потрібно було терміново укладати угоди з новими партнерами, на що в мирний час знадобилося б від 1 до 3 років. «Наше завдання на сьогодні – привезти нафтопродукти в Україну, збити дефіцит. Тому веземо пальне звідусіль – з Румунії, Польщі, Болгарії, з хабу Амстердам-Роттердам-Антверпен – звідти, звідки можна доставити», — підсумував Василь Даниляк.
Говорячи про втрати компанії під час війни, віце-президент компанії зазначив, що руйнувань внаслідок ракетних бомбардувань зазнали дві нафтобази мережі ОККО, і ще приблизно чотири десятки АЗК знаходяться нині на тимчасово окупованій території чи там, де зараз ідуть активні бойові дії, тож їх експлуатувати неможливо. Натомість усі обстріляні заправки у Київській області компанія уже відновила, на фінальній стадії і запуск АЗК у Чернігівській області.
Щодо подальшого функціонування ринку пального в Україні більшість учасників форуму висловили стриманий оптимізм, очікуючи, що обсяги імпорту з країн Європи зростатимуть. Як поінформував організатор конференції, директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн, лідерами із постачання пального в Україну сьогодні є Польща, Румунія, Молдова й Болгарія. «Ми наближаємося до наповнення ринку, але будь-яка зупинка одного з джерел постачання призведе до великих проблем», — зауважив він.
Міністр економіки України Юлія Свириденко у своєму зверненні до учасників форуму назвала «одним із економічних чудес весни» те, що вдалося налагодити постачання продуктів на український ринок.